Pernai „MyBee“ pajamos išaugo beveik 3 kartus

8 gegužės, 2023

Įmonių grupės „Modus Mobility“, apimančios tris mobilumo verslus („CityBee“, „MyBee“ ir „Mobility Fleet Solutions“), 2022 m. audituotos bendrosios pajamos išaugo daugiau nei penktadaliu (22 proc.) iki 110,05 mln. eurų. Grupės įmonių pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) pasiekė 16,4 mln. eurų – 76 proc. daugiau nei 2021 m., o investicijos per metus padidėjo 88 proc. iki 48,6 mln. eurų.

„Pernai verslas turėjo prisitaikyti prie didelio neapibrėžtumo rinkoje. Nors tokie išoriniai faktoriai kaip infliacija, automobilių tiekimo sutrikimas kėlė didelių iššūkių mobilumo verslams, tačiau augantys automobilių įsigijimo ir išlaikymo kaštai paskatino daugiau didmiesčių gyventojų atsisakyti nuosavo automobilio ir rinktis alternatyvius judumo būdus – tai augino mobilumo paslaugų vartojimą“, – teigia „Modus Mobility“ vadovė Ainė Martinkėnaitė-Martyniuk.

„MyBee“: beveik 3 kartus išaugusios pajamos ir EBITDA

Automobilių prenumeratos paslaugas teikiančios „MyBee“ pajamos pernai beveik patrigubėjo iki 3,52 mln. eurų (nuo 1,2 mln. eurų 2021 m.). Įmonės EBITDA siekė 2 mln. eurų, kai ankstesniais ataskaitiniais metais ji buvo 0,7 mln. eurų.

„Sėkmingas startas Lietuvoje 2021 m. pernai atvėrė kelią plėtrai į Estiją, o šių metų pradžioje – ir į Latviją. Pastaraisiais metais išaugusios automobilių įsigijimo ir išlaikymo išlaidos lėmė ne tik dalijimosi automobiliais paslaugos augimą, bet ir naujos mobilumo kategorijos – automobilių prenumeratos – paklausą. Ši inovatyvi paslauga leidžia mums pasiūlyti dar vieną alternatyvų mobilumo sprendimą klientams bei suteikti galimybę atsisakyti nuosavo automobilio ir nesirūpinti nuolatine jo priežiūra, – sako A. Martinkėnaitė-Martyniuk.

Per praėjusius metus Lietuvoje ir Estijoje, privatūs ir verslo klientai pasirašė beveik 1 tūkst. prenumeratos kontraktų. Populiariausi tarp klientų automobilių modeliai Lietuvoje buvo: „Volkswagen“, „BMW“, „Toyota“, „Nissan“, o Estijoje – „Volkswagen“, „BMW“ ir „KIA“.

Pasak A. Martinkėnaitės-Martyniuk, išaugusias mobilumo verslų pajamas taip pat lėmė sąlygos antrinėje automobilių rinkoje: „Mobility Fleet Solutions“ sukaupta ilgametė patirtis ir įgyta stipri kompetencija valdant automobilių parką, „CityBee“ ir „MyBee“ verslams padėjo greitai prisitaikyti prie pasikeitusių rinkos sąlygų ir užtikrinti efektyvų automobilių parko atnaujinimą.

„CityBee“: pajamos siekė 34,92 mln. eurų, beveik dvigubai išaugo EBIDTA

Automobilių dalijimosi paslaugas teikiančios bendrovės „CityBee“ pajamos pernai siekė 34,92 mln. eurų ir buvo 64 proc. didesnės nei 2021 m. (21,33 mln. eurų). EBITDA tuo pačiu laikotarpiu, lyginant su 2021 m. (6 mln. eurų), augo beveik dvigubai iki 11,6 mln. eurų.

„2022 m. ir toliau augo automobilių dalijimosi paklausa. Ženkliai padidėjus nuosavo automobilio išlaikymo kaštams, žmonės ieškojo patogesnių, tvaresnių ir pigesnių būdų keliauti. Tai rodo net penktadaliu išaugęs registruotų „CityBee“ vartotojų skaičius. Šios tendencijos skatino mus toliau investuoti į paslaugos prieinamumą ir patogumą klientams, inovatyvius IT sprendimus, automobilių parko atnaujinimą“, – teigia A. Martinkėnaitė-Martyniuk.

Nuvažiuotų kilometrų su „CityBee“ skaičius visose Baltijos šalyse per praėjusius metus išaugo 13 proc. iki beveik 54 mln. kilometrų. Tuo pačiu laikotarpiu „CityBee“ atliktų kelionių kiekis padidėjo 7 proc., o registruotų klientų bazė – daugiau nei 20 proc.

Anot „Modus Mobility“ vadovės, pernai toliau daug dėmesio skirta inovacijoms – testuotas nuotoliu valdomas automobilis, diegti vairuotojų saugumą užtikrinantys sprendimai, pavyzdžiui, automatizuotas greičio viršijimo stebėjimas ir įspėjimų siuntimas. Taip pat pristatyta „CityBee“ funkcija „BeePool“, kuri suteikia galimybę žmonėms rasti keliaujančius ta pačia kryptimi kur kas greičiau ir patogiau bei taip prisidėti prie spūsčių ir taršos miestuose mažinimo. Atsižvelgdama į paslaugos populiarėjimą bei augančią lojalių klientų bazę, įmonė 2022 m. pasiūlė ir naujus kainodaros sprendimus.

Investicijos augo 88 proc.

Investicijos į verslų plėtrą praėjusiais metais augo 88 proc. ir siekė 48,6 mln. eurų. Iš jų 24,8 mln. buvo investuoti į „CityBee“, o 23,7 mln. – į „MyBee“. Šios lėšos skirtos IT sistemų tobulinimui, inovatyvių sprendimų kūrimui, klientų patirties gerinimui, automobilių parko atnaujinimui bei plėtrai į naujas rinkas.

„2021 m. gautas solidus finansavimas įrodo, kad partneriai mato alternatyvių mobilumo paslaugų rinkos potencialą bei vertina „Modus Mobility“ kaip patikimą partnerį šioje srityje. Rinkos augimas skatina ieškoti galimybių, kaip didinti mūsų paslaugų prieinamumą, patogumą ir pasiūlyti tokius sprendimus, kurie paskatintų žmones dar drąsiau keisti požiūrį į asmeninio automobilio turėjimą“, – sako A. Martinkėnaitė-Martyniuk.

Daugiau apie „MyBee“ 2022 m. veiklą skaitykite „Modus Mobility“ verslo apžvalgoje (anglų kalba). „Modus Mobility“ verslo apžvalgą sudaro Bendrovės konsoliduota metinė ataskaita, svarbiausi verslo įvykiai ir finansinė ataskaita, skelbiama kartu su konsoliduota tvarumo ataskaita.