Automobilio lizingas ar prenumerata: ką pasirinkti?

18 rugpjūčio, 2023

Automobilio paieškos neretai pareikalauja kantrybės – juk reikia lyginti kainas, modelius, ieškoti geriausio, poreikius ir galimybes atitinkančio sprendimo, įvertinti visus „už“ ir „prieš“ bei pagalvoti, kaip tai paveiks turimą biudžetą. Vis dėlto, žmonės į automobilį pradeda žiūrėti kaip į logistikos priemonę tikslui pasiekti ir nori kuo mažiau su automobilio priežiūra susijusių rūpesčių, todėl prieš nuspręsdami pirkti nuosavą automobilį, vis dažniau apsvarsto ir kitas automobilio turėjimo alternatyvas. Dėl šios priežasties automobilių prenumerata, kitaip – ilgalaikė automobilių nuoma, ir automobilių lizingas tampa vis populiaresniais sprendimais. Tačiau kyla klausimas, kurį variantą pasirinkti?

Automobilių prenumerata – siekiantiems vairuoti be rūpesčių

Siekiantiems vairuoti be rūpesčių bei naudoti automobilį čia ir dabar, verta apsvarstyti automobilių prenumeratos paslaugą. Taip galima be banko tarpininkavimo ir popierinių sutarčių sėsti prie naujo automobilio vairo dar tą pačią dieną ir nesirūpinti jo priežiūra. „MyBee“ automobilių prenumerata suteikia visapusišką lankstumą ir galimybę keisti transporto priemonę pagal poreikius – kas 6 mėnesius, metus, dvejus, trejus ar penkerius. Sutarties termino pabaigoje prenumeruojamo automobilio sutartį galima pratęsti, rinktis kitą automobilį arba įsigyti jau išbandytą. „MyBee“ leidžia pasirinkti jūsų poreikius atitinkantį automobilį iš siūlomo plataus asortimento: nuo naujausių ekonomiškų miesto visureigių, elektrinių ar hibridinių automobilių iki itin prabangių ir sportinių. Klientas visos prenumeratos sutarties laikotarpiu moka nustatytą mėnesinę prenumeratos įmoką, todėl kylantis Euribor dydis ar auganti infliacija nekelia papildomų finansinių rūpesčių. Naudojantis ilgalaike automobilių nuoma galėsite pamiršti su automobilių priežiūra susijusius rūpesčius ir mėgautis komfortišku vairavimu.

Automobilių lizingas – ieškantiems finansavimo galimybių įsigyti automobilį

Ieškantiems patogaus ir greito būdo įsigyti automobilį, tačiau neturintiems sukaupus visos, automobiliui įsigyti reikalingos sumos, lizingas gali tapti tinkamu sprendimu. Automobilio lizingas yra sutarties pagrindu paremta paslauga, kurios metu automobilio įsigijimo kaina dengiama mėnesinėmis įmokomis, o sutarties pabaigoje yra galimybė įsigyti automobilį nuosavybės teise. Svarstantiems pasinaudoti automobilių lizingu svarbu žinoti kelis esminius dalykus. Klientas įsigijęs automobilį lizingu pats turi pasirūpinti visais su automobiliu susijusiais kaštais: draudimu, sezoninių padangų pirkimu ir keitimu, automobilio aptarnavimo kaštais, o tai neretu atveju prideda ženklią sumą prie jau mokamos mėnesinės įmokos. Be to, automobilio lizingas yra finansinis įsipareigojimas, tad bankai turi įvertinti kliento kreditingumą, o lizingo turėjimas gali turėti įtakos klientų ateities skolinimosi galimybėms.

Automobilių lizingas ir prenumerata – didžiausi skirtumai

Priimti sprendimą, kuri alternatyva yra jums priimtinesnė – automobilių lizingas ar automobilių prenumerata, gali tapti tam tikru galvosūkiu. Prieš nusprendžiant derėtų įsivertinti savo finansinę situaciją bei galimybes, išanalizuoti pateiktų pasiūlymų sąlygas, iš anksto pasidomėti mėnesinėmis automobilio įmokomis bei palyginti išlaidas.

Nors iš pradžių automobilių prenumerata gali pasirodyti brangesnis pasirinkimas nei automobilių lizingas, tačiau  siūlome nepamiršti, kad mėnesinę prenumeratos kainą sudaro pasirinkto automobilio prenumeratos mokestis, draudimas bei sezoninės padangos, jų saugojimas ir montavimas. Automobilio lizingo įmoka dengia tik automobilio kainą, o draudimas, sezoninės padangos, jų saugojimas ir keitimas jums kainuos papildomai.

Su „MyBee“ tuo rūpintis nereikės, pasibaigus sutarties laikotarpiu lengvai ir paprastai grąžinsite automobilį. Jei prenumeratos sutarties metu automobilis sugenda, „MyBee“ suteikia pakaitinį automobilį, kuris irgi įskaičiuotas į mėnesinę įmoką, todėl nepatirsite papildomų išlaidų. Automobilių prenumerata leidžia keisti automobilį sutarties terminui pasibaigus be jokių didelių įsipareigojimų arba jį grąžinti be papildomų sutarties sąlygų ar mokesčių.

Renkantis automobilių lizingą reikėtų įsivertinti sutarties sąlygas ir su automobiliu susijusias išlaidas: draudimo įmokas, pradinį įnašą, kitus sutarties mokesčius. Šie aspektai gerokai pakoreguoja jau numatytą biudžetą automobiliui. Pavyzdžiui, tam tikrais atvejais KASKO draudimo įmoka pasirinktam automobiliui gali būti itin didelė, o numatytą mėnesinę įmoką pakoreguoti gali ir kintantis EURIBOR dydis. Atsitikus eismo įvykiui reikės patiems pasirūpinti pakaitiniu automobiliu – lizingo sutartyje šios paslaugos nėra. Tokiais atvejais automobilių lizingas tampa kiek sudėtingesne ir neretai brangesne automobilio turėjimo alternatyva nei automobilių prenumerata, nes klientui papildomai dar tenka automobilio likutinės vertės rizika (jeigu tai yra automobilio lizingas be likutinės vertės).

Svarstant tarp automobilio lizingo ir prenumeratos, svarbu atidžiai apgalvoti savo individualius poreikius ir galimybes. Kiekvienas pasirinkimas turi savo privalumų ir trūkumų, todėl apsvarstykite, kokia transporto priemonė jums reikalinga ir įsivertinkite finansinę padėtį – taip bus lengviau apsispręsti. Šiuolaikinės transporto priemonių nuomos paslaugos atveria naujas galimybes ir užtikrina patogų automobilio naudojimą norimam laikotarpiui. Jei norisi turėti nuosavą automobilį, bet vienu kartu neišleisti didelės sumos, automobilis lizingu gali tapti puikia alternatyva, tačiau norint visapusiško laisvumo keisti automobilį kas pusmetį ar rečiau ir nesirūpinti automobilio priežiūra, geresnis pasirinkimas būtų automobilių prenumerata.

Pagrindiniai MyBee prenumeratos ir lizingo skirtumai:

Lizingas

Pradinis įnašas
Ne* Yra
Galimybė išsirinktą automobilį atsiimti iš karto
Taip

Ne

Reikalinga pateikti dokumentus (paraiška, pajamų pagrindimo dokumentai ir kt.)
Ne Taip
Tikrinama kredito istorija
Ne

Taip

Mėnesinė įmoka kinta, priklausomai nuo EURIBOR

Ne

Taip

Automobilio aptarnavimas
Įskaičiuota į mėnesinį mokestį (naudotiems automobiliams), naujiems – pasirinkus paslaugą Papildomai klientui
Draudimas
Įskaičiuota į mėnesinį mokestį

Nėra – klientas organizuojasi ir moka pats

Sezoninės padangos
Įskaičiuota į mėnesinį mokestį

Nėra – klientas organizuojasi ir moka pats

Padangų keitimas

Įskaičiuota į mėnesinį mokestį

Nėra – klientas organizuojasi ir moka pats

Pakaitinis automobilis

Įskaičiuota į mėnesinį mokestį

Nėra – klientas organizuojasi ir moka pats

Galimybė nusipirkti automobilį sutarties termino pabaigoje

Yra

Yra

Automobilio grąžinimas ankščiau termino

Sumokamas automobilio grąžinimo mokestis

Klientas  pats rūpinasi automobilio pardavimu

24/7 pagalba kelyje
Suteikiama

Galimybė rinktis papildomai

Automobilio keitimas į kitą paslaugos metu

Taip

Ne